Marc Anthony

Marc Anthony a właściwie Marco Antonio Muñiz piosenkarz, autor tekstów i aktor. Urodził się 16 września 1968r w Nowym Jorku. Swoją popularność zawdzięcza muzyce latynoskiej, szczególnie salsie.

Tancerz Colum McCann

Tancerz Colum McCann

Biografia, której bohaterem jest Rudolf Nuriejew (1938-1993), światowej sławy tancerz tatarskiego pochodzenia, urodzony i wychowany w Ufie.

Juan Luis Guerra

Juan Luis Guerra

Urodził się 7 czerwca 1957 roku w Santo Domingo, Republika Dominicany) – piosenkarz, autor tekstów i producent, sprzedał ponad 30 milionów płyt i zdobył wiele nagród, w tym 12 Latin Grammy Awards, dwóch nagród Grammy i dwóch Latin Billboard Music Awards. W 2010 roku zdobył 3 Latin Grammy Awards w tym za Album Roku.

Celia Cruz - Úrsula Hilaria Celia de la Caridad Cruz Alfonso

Celia Cruz - Úrsula Hilaria Celia de la Caridad Cruz Alfonso

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek latynoamerykańskich.

Większą część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, gdzie tworzyła, przez co zdobyła sławę i uznanie na całym świecie. Została odznaczona Narodowym Medalem Sztuk. Za życia sprzedała ponad 30 milionów płyt. Największy sukces odniosły albumy Siempre Vivré (2000), oraz Regalo del Alma (2003), które rozeszły się 4 milionach egzemplarzy.1

Podstawowe wiadomości z nauki o muzyce, Józef K. Lasocki

Opis wydawcy:

O dźwięku Pismo nutowe Odległości Skale, gamy i tonacje Rytm i metrum Tempo, dynamika, artykulacja O melodii i ornamentyce O wielogłosowości O formach muzycznych Szata dźwiękowa utworu

Wojtek Urban - Urban kiz instruktor

Wojtek Urban - Urban kiz instruktor

Wojtek swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 2006 roku od kursu tańca towarzyskiego, jednak po pewnym czasie stwierdził, że zdecydowanie bardziej pociąga go wizja tańca socjalnego, a nie sportowego co spowodowało że zainteresował się salsą.
Przez kilka lat z różną regularnością i częstotliwością uczył się takich styli jak salsa i bachata aż w końcu szczęśliwym trafem znalazł się na zajęciach kizomby w studiu So!Salsa prowadzonych przez Jacka Cholewińskiego.